Nie jesteś zalogowany.

#1 08-07-2004 11:50:46 Obrzędowość zastępu

ggitarzystka
Użytkownik Forum mP

Mam pytanie: czy zastęp może mieć swoje obrzędy, np. przyjęcia do zastępu, mianowania na podzastępową? Czy możemy mieć Prawo Zastępu i Obietnicę Zastępu?
Z góry dzięki za pomoc big_smile

'udawać, że jest dobrze, można przed wszystkimi'

08-07-2004 11:50:46

Druh AdSense
Użytkownik Forum mP

#2 08-07-2004 12:24:21 Re: Obrzędowość zastępu

APAP
Użytkownik Forum mP

Tak:D. Nie musi się to nazywać np.: Prawo czy przyrzeczenie bo to się ju ż z czymś innym kojarzy... Wyrazy te mozna zastąpić np.: kodeksem, ślubowaniem, itd. Zastęp wręcz powienien mieć swoją obrzędowość... Powodzenia!

Agnieszka

#3 08-07-2004 14:00:05 Re: Obrzędowość zastępu

mirusia
Użytkownik Forum mP

W mojej drużynie każdy zastęp ma książeczkę z prawem zastępu i w ogóle bardzo rozbudowaną obrzędowość... Można bardzo fajne rzeczy robić np. poduszki z emblematem zastępu, piórniki, schowki, potrawy i inne! Powodzenia! puść wodze fantazji! big_smiletonguebig_smilesmile

"Bo jak hulać- to szeroko
Jak żyć- to wiosną cudną
Kiedy kochać- to głęboko
A jak cierpieć, ha- to trudno!"
Olga Drahonowska- Małkowska

#4 08-07-2004 14:26:57 Re: Obrzędowość zastępu

Tusiek
Użytkownik Forum mP

Ano u nas też każdy zastęp ma swoją obrzędowość, bardzo rozbudowaną i w ogóle...najczęściej to jest pic na wodę, ale fajna zabawa przy wymyslaniu i później też:)

Poprowadzisz mnie w kraine miłości
I źródłem się staniesz mojej radości...

Z Tobą się budzić, w Tobie oddychać
Tobą się poić, i w Tobie zasypiać...

#5 10-07-2004 11:24:20 Re: Obrzędowość zastępu

jarotka
Użytkownik Forum mP

No jasne że tak!!!Możecie też wymyślić inne zwyczaje i obrzędy zastępu. Wszystko zależy od waszej pomysłowości:)

To wszystko było minęło,zostało tylko wspomnienie...

#6 10-07-2004 23:43:10 Re: Obrzędowość zastępu

Urojenie
Użytkownik Forum mP

No oczywiście, że tak! Fajnie, jak obrzędowość się wiąże z nazwą zastępu! A elementy można wymyślać w nieskończoność.

<b>"Piękniejszy będzie świat, gdy na tyle, ile mogę
postaram się zawsze wybrać dobrą drogę
z grotem - nadzieją"</b>

#7 11-07-2004 19:07:34 Re: Obrzędowość zastępu

Alinamysza
Użytkownik Forum mP

nie musisz się pytac jako zastepowa powinnaś sama ingerować w życie zastępu i jak chcesz to powinnas robic to co chcesz u mnie w drużynie jest tak że każdy zastępowy ma dodac coś od siebie np. ja dodałam obrzędzik urodzin ( każdy kto ma urodziny obi 3 zadanie i dostaje medal starucha) mam wiele obzrędów np. napisanie na kartce imienia nowego podzastepowego , dostaje sie znaczek zastępu w odpowiedni sposób , jak chcesz możesz dodawać co tlyko chcesz musisz sama wymyslać możesz zapisać w zeszycie zastępu obrzędy i zwyczaje jak chcesz to rób co chcesz a jeśli nie jesteś  pewna zapytaj się drużynmowego naprawdę jak chcesz wiedzieć więcej to pisz na alinamysza@op.pl albo anila14@interia.pl Czuwaj [img][/img]

...Przejść wielką rzekę bez bólu i wyżeczeń...
<alinka>

#8 11-07-2004 20:08:55 Re: Obrzędowość zastępu

czesterka
Użytkownik Forum mP

Fajne sa obrzedy zastepu wink Mozna wymyslac do upadlego wink

Czesterka
124 Toruńska Drużyna Harcerek AQUA im. K.K.Baczyńskiego

#9 05-09-2004 09:23:13 Re: Obrzędowość zastępu

zastepowaaa
Użytkownik Forum mP

co jesteście za tym, żeby zrobic zbiórkę zeby zastę cały i zastępowa wymyslali obrzędy?????????????zastępu??????smile

Zastępowa najfajniejszego i najzabawniejszego Zastępu pod słońcem.

Stopka forum